KPZ Říčany v roce 2024

25. 1. 2024 0 Comments

Aktuálně probíhá přihlašování ke všem variantám odběrů.

Výdeje budou probíhat od 7.5. (mimořádně v úterý, pak už vždy ve středu), každou středu od 16 do 18:30 hodin na Dvorku Muzea Říčany (roh Rýdlova/Jaselská). Od 7.5. se můžete těšit na zeleninu od pana Králíčka, vejce a mléčné produkty. Ovocnozeleninové bedýnky budou k dispozici asi od 5. června.

V roce 2024 se můžeme těšit na lákavé podíly složené z aktuálně dozrávajícího ovoce a zeleniny. Podíly nám dodává pan Dvořáček, který vše pěstuje na své farmě za Kostelcem nad Černými lesy. Podíly jsou proměnlivé dle sezony a velikostně odpovídá polovině bedny.

Bedýnky je možno odebírat každý týden, nebo jednou za 2 týdny.

V roce 2024 bude stát jeden podíl 295 kč, příspěvek na chod kpz zůstává 200 kč na podílníka. Při odběru jednou za 2 týdny bude cena 4 035 kč, při odběru každý týden 7 870 kč.

Podíly budou k dispozici od 5. června do listopadu.

V roce 2024 se těšíme na spolupráci s panem Králíčkem, který nám bude dodávat biozeleninu na vaření, pečení i mlsání. Podíly budou mít hmotnost 4-8 kg a naleznete v nich 7-13 druhů čerstvé zeleniny. Zelenina přijede z Nového Bydžova.

Bedýnky je možno odebírat každý týden, nebo jednou za 2 týdny.

V roce 2024 bude jeden podíl 500 kč, příspěvek na chod kpz zůstává 200 kč na podílníka. Při odběru jednou za 2 týdny bude cena 7 700 kč, při odběru každý týden 15 200 kč.

Podíly budou k dispozicod 15.5. 2023 do konce listopadu.

Pan Králíček by rád polovinu platby obdržel co nejdříve, pokud o zeleninu máte zájem, po přihlášení přes formulář níže můžete zaslat peníze na účet KPZ 2001606935/2010.

Slepičky Petra Švorby se volně pasou na louce, mohou najít úkryt v kurníku, který je pojízdný. Pokud slepice vypasou přidělený kus pastviny, mohou se i s domečkem přemístit o kus dál.
Vajíčka dostáváme v již použitých krabičkách. Budu ráda, když se krabičky budou dostávat zpět. Pro vejce jezdíme jednou za 2 týdny.
Cena za 1 vejce je 7 Kč

Podíly budou k dispozici od 15. května do listopadu.

Pro sýry jezdíme k Terezii Mihalíkové do Radlice. Připravuje nám různorodé směsi čerstvých sýrů, občas v balíčku naleznete pařený sýr, „lučinu“, jogurt, nebo haloumi na gril. Složení podílů je proměnlivé, avšak není možné si ho individuálně volit.
Cena jednoho podílu je 270 Kč.

Pro sýry jezdíme jednou za 2 týdny.

Podíly budou k dispozici přbližně od 15. května do konce října.

Kapacita kravské KPZ je již naplněna.

Kozí sýry budeme mít opět od Vandy Olšaníkové z farmy Komorce. Podíly obsahují různé druhy sýrů, různě starých, často ricottu, kefír, jogut. Složení podílů je proměnlivé, avšak není možné si ho individuálně volit. Skleněné obaly jsou vratné.
Cena jednoho podílu je 360 Kč.

Pro sýry jezdíme jednou za 2 týdny.

Podíly budou k dispozici přbližně od 15. května do konce října.

Registrovat se můžete přes níže uvedený formulář. Zatím nezávazně. Závazné přihlášení bude provedeno až po uhrazení platby. Podrobné informace naleznete v přiloženém dokumentuFormulář naleznete zde.