KPZ Říčany v roce 2022

28. 12. 2021 0 Comments

Výdeje budou probíhat přibližně od začátku května, každou středu od 16 do 18:30 hodin na Dvorku Muzea Říčany (roh Rýdlova/Jaselská).

V roce 2022 se můžeme těšit na lákavé podíly složené z aktuálně dozrávajícího ovoce a zeleniny. Podíly nám dodává pan Dvořáček, který vše pěstuje na své farmě za Kostelcem nad Černými lesy. Podíly jsou proměnlivé dle sezony. Do odběrů od pana Dvořáčka je možné se stále hlásit.

Bedýnky je možno odebírat každý týden, nebo jednou za 2 týdny.

V roce 2022 se těšíme na spolupráci s panem Králíčkem, který nám bude dodávat biozeleninu na vaření, pečení i mlsání. Podíly budou mít hmotnost 4-8 kg a naleznete v nich 7-13 druhů čerstvé zeleniny. Zelenina přijede z Nového Bydžova.

Bedýnky je možno odebírat každý týden, nebo jednou za 2 týdny.

Foto je pouze ilustrativní, od pana Králíčka zatím fotografie nemáme. Ale můžete navštívit jeho web: www.kralickovabiozelenina.cz

Kozí sýry budeme mít opět od Vandy Olšaníkové z farmy Komorce. Podíly obsahují různé druhy sýrů, různě starých, často ricottu, kefír, jogut. Složení podílů je proměnlivé, avšak není možné si ho individuálně volit. Skleněné obaly jsou vratné.

Pro sýry jezdíme jednou za 2 týdny.

Slepičky pana Švorby se volně pasou na louce, mohou najít úkryt v kurníku, který je pojízdný. Pokud slepice vypasou přidělený kus pastviny, mohou se i s domečkem přemístit o kus dál.

Vajíčka dostáváme v již použitých krabičkách. Budu ráda, když se krabičky budou dostávat zpět.

Pro vejce jezdíme jednou za 2 týdny.

Pro sýry jezdíme k Terezii Mihalíkové do Radlice. Připravuje nám různorodé směsi čerstvých sýrů, občas v balíčku naleznete pařený sýr, „lučinu“, jogurt, nebo haloumi na gril. Složení podílů je proměnlivé, avšak není možné si ho individuálně volit.

Pro odběr kravích sýrů přijímáme pouze již náhradníky.

Pro sýry jezdíme jednou za 2 týdny.

Registrovat se můžete přes níže uvedený formulář. Zatím nezávazně. Závazné přihlášení bude provedeno až po uhrazení platby. Podrobné informace naleznete v přiloženém dokumentu. Formulář naleznete zde.

Aktuální informace: Kapacita pro odběr kravích sýrů je již naplněna, není tedy možné se přihlásit pro odběr kráva/koza. Berta je jen jedna a nadojí mléka pro výrobu sýra jen pro 20 podílníků.